Upadłość konsumencka - tworzenie wniosku

Śledząc fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. Pożyczki parabankowe są strasznie drogie - jak wyjść z pętli chwilówkowejW tym krótkim paragrafie będę się starać rzucić odrobinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w rodzimym systemie prawnym, jednakże do tej pory mogły z Pelny raport niej korzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki akcyjne). Obecnie (a dokładniej strona z końcem grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Niemniej jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o odwiedz strone internetowa nią stara musi wykonać szereg przesłanek. Na początku pozostaje wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład jednostek, które wzięły wiele zadłużeń i kwoty rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy wnoszeniu właściwego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego odpowiednim rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia kompetentnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Upadłość konsumencka to idealne rozstrzygnięcie dla mozna sprobowac zobacz tutaj tutaj bez wątpienia każdej jednostki, która jest niewypłacalna. Stosunkowo niedawno, bowiem z możliwości ogłoszenia bankructwa mogły skorzystać tylko i wyłącznie podmioty pałające się prowadzeniem firmy. Natomiast z końcem grudnia 2009 roku taką sposobność posiadają także osoby prywatne- konsumenci. Przez wprowadzone przepisy do ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym Polska dołączyła do krajów Europy Zachodniej gdzie podobne mechanizmy działały już ze sporym powodzeniem od wielu lat.

Jak zaznaczają, bowiem fachowcy z branży finansów i bankowości problem niezwróconych zadłużeń narasta w naszym państwie od wielu lat. Naturalnie nie możemy zapominać o rzymskiej zasadzie prawa, jaka powiada, że umów trzeba dotrzymywać niemniej jednak z 2-iej strony wskazane jest dodatkowo wziąć pod rozwagę sytuację, osób nadmiernie zadłużonych, które nie mają faktycznych szans na spłatę swych zadłużeń. Taki stan sprawy z kolei generuje to, iż uciekają one ze swoimi przychodami do szarej strefy. Rozwiązaniem, zatem w takim przypadku jest upadłość konsumencka.Nader często, albowiem osoba bedąća w długu na kilkadziesiąt albo też kilkaset tysięcy złotych jest skłonna sprzedać resztkę swego dobytku, żeby całość długu została umorzona. Wszystko się, bowiem sprowadza do tego, iż upadłość konsumencka umożliwia dłużnikowi „nowe” życie, bez zadłużeń, bez przytłaczających telefonów od windykatorów a przede wszystkim bez zajęcia komorniczego.

Write a comment

Comments: 0