Dlaczego upadłość konsumencka jest skuteczna?

Oglądając fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz to częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie chciałabym rzucić odrobinę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w naszym systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej skorzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W obecnej chwili (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda zobacz na tej stronie internetowej osoba, która się o nią stara musi zrealizować szereg przesłanek. Po Dowiedz sie wiecej pierwsze powinno się wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze Pelny raport swoich zarobków nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład osób, które wzięły sporo zobowiązań i sumy rat przewyższają uzyskiwane dochody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. Nie ma nic gorszeg niż pożyczka w parabankach - jak uzyskać kredyt na spłatę chwilówekpadliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego właściwym wyjściem jest skorzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Upadłość konsumencka to kapitalne rozstrzygnięcie dla bez wątpienia każdej osoby, która jest niewypłacalna. Do niedawna, bowiem z opcji ogłoszenia bankructwa mogły skorzystać tylko i wyłącznie podmioty pałające się prowadzeniem działalności gospodarczej. Z kolei z końcem grudnia 2009 r. taką perspektywę posiadają również osoby indywidualne- konsumenci. Przez wprowadzone przepisy do ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym nasz kraj dołączył do państw Europy Zachodniej gdzie takowe mechanizmy funkcjonowały już z dużym powodzeniem od wielu lat.

Jak wskazują, albowiem znawcy z branży pożyczkowej i bankowości problem niespłaconych długów narasta w specjalne informacji naszym państwie od dużej liczby lat. Naturalnie nie możemy zapominać o rzymskiej zasadzie prawa, która mówi, iż umów trzeba dotrzymywać jednakże z 2-iej strony warto również wziąć pod sposob na tych gosci rozwagę sytuację, osób nadmiernie przekredytowanych, które nie posiadają rzeczywistych szans na spłatę swych zadłużeń. Taki stan rzeczy natomiast generuje to, iż uciekają one ze swoimi przychodami do szarej strefy. Wyjściem z sytuacji, tym samym w takim wypadku jest upadłość konsumencka.Niesłychanie często, bowiem osoba zadłużona na kilkadziesiąt albo też kilkaset tysięcy złotych jest skłonna wyprzedać resztkę swojego majątku, żeby reszta niespłaconego długu została umorzona. Całość, albowiem sprowadza do tego, że upadłość konsumencka zapewnia zadłużonemu „nowe” życie, bez długów, bez dokuczliwych telefonów od wierzycieli a przede wszystkim bez egzekucji komorniczej.

Write a comment

Comments: 0